GYERMEKKERÉKPÁR 6-10 ÉVES KORIG
Most a 20" kerékpárokat fogom bemutatni. 6-10 éves gyermekeknek ajánlott, de figyelembe kell venni a testmagasságot - 115-130cm - és a gyermek lába hosszát - 55-63 cm.
Ez a bicikli lehet
- egy sebességes
- agyváltós vagy
- külső váltós.
Az egysebességes bicikli
Nincs váltó, kontrafékes (a pedál hátratekerésével fékez). Előnye, hogy olcsóbb mint a váltós változat, tulajdonképpen nincs mi elromoljon rajta. Szerintem legalább 3 sebesség kell egy jó biciklire, mert még ha sík terepen lakunk is, kisebb-nagyobb "szembeszél" esetén a gyerkőc vissza tud kapcsolni és nem kell megszakadnia.
Az agyváltós bringa
Az agyváltóról azt kell tudni, hogy a sebességváltás a hátsó kerékagyon belül történik. Általában 3 sebességes.
Amiért sokan (a szülők) szeretik, hogy nem kell feladni a sebességváltóért a kontraféket. Így a gyermek ugyanúgy fékez mint a kisebb biciklijével.
A külső váltós kerékpár
Ez az első méret, amin van sebességváltó (általában csak hátul és 6 sebességes) és már elég nagyok is a gyermekek ahhoz, hogy használják. Van olyan szülő fél a gyermekét ilyen biciklire ültetni, nincs kontrafék meg úgysem tudna váltani...
Véleményem szerint a gyerekek nagyon hamar ráéreznek és megtanulják a "váltós" bicikli kezelését. Nem kell tartanunk attól, hogy ez nem fog menni... Sokszor mi szülők nagyobb problémának látjuk, mint a csemetéink. Ők ezt akkor tanulják meg, amikor találkoznak vele (amikor ilyen bringát veszünk nekik). az átállás 6-7 éves korban pont olyan egyszerűen megy mint az eggyel nagyobb biciklin 10 évesen.
Amit a gyermeknek meg kell tanulnia:
- mindkét fékkart használni kell és egyszerre(!) , és
- a váltó használatát.
És a váltót használni kell!!! Nem az a jó megoldás, ha beállítjuk egy kényelmes fokozatra és ....jó lesz az úgy.
A váltásnál alapszabály, hogy csak egyesével szabad "kattintgatni" és közben tekerni kell. Majd amikor átváltott jöhet a következő fokozat....ha így használja, akkor nem lesz gond a váltóval.
A képek forrása: Pinterest